Úvod > Vše o škole > Ze života školy > Návštěva prodejny firmy Vekra.

Návštěva prodejny firmy Vekra.

Dne 18. 4. 2024,  3. ročník oboru truhlář navštívil v Chebu prodejnu firmy Vekra, zabývající se kompletní výrobou a montáží oken a dveří. Nejdříve jsme zhlédli připravená videa z průběhu výroby dřevěných oken přímo ve výrobě. Video bylo doprovázeno současně komentářem, který nás upozorňoval na skutečnosti, které stojí za povšimnutí, případně nedostatky, které během výroby mohou nastat.

V druhé části exkurze jsme si mohli prohlédnout všechny vystavené okenní a dveřní konstrukce v různých materiálových provedeních doplněných různými druhy kování.

Nechyběly ani příklady zvukotěsných oken, oken a dveří s nerozbitným sklem, odolávající tlaku vody a další vybavení  oken sítě a žaluzie nebo rolety.

Se zájmem jsme si prohlédli i možnosti, jak lze zhotovit okna do historických objektů, kdy vybavení oken je v souladu s moderními trendy, avšak se zachováním původního historického rázu okna.