Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Vše o škole > Ze života školy > Letem světem za vanilkou

Letem světem za vanilkouDatum konání:
18.3.2024
Letem světem za vanilkou, pod tímto názvem se konal jeden vyučovací den na Střední škole živnostenské v Sokolově u oboru cukrář a pekař.
 
Žáci 3. ročníků se připravují na závěrečné zkoušky. Součástí jejich praktické zkoušky je příprava specifického moučníku. Žáci si měli možnost své specifické moučníky na praxi vyzkoušet.
Prezentaci svých specifických výrobků spojili s akcí pomyslného leteckého poznávacího zájezdu do 11 zemí světa s cestovní kanceláří Slunečnice.
Prostory praktické výuky se změnily na palubu letadla, kde při nástupu vítala ředitelka cestovní kanceláře a delegátka vzácné účastníky zájezdu chlebem a solí. Pracovní stoly na dílně se svou výzdobou, vlajkami, barvami a výrobkem změnili na jednotlivé státy např. Itálie, která se prezentovala svými Eclairskami, Francie byla prezentována Paris brets a Chouxy – moučníkem ze 16. století, Japonsko se prezentovalo japonskými lívanečky Okonomiyaki, Austrálie zase sladkou roládou Pavlova, Tarta de Santiago jsou lahodné kremrole ze Španělska, Rakousko a dobu knížete Mettrnicha reprezentoval Sachr dort. Slovensko Šťědrákem, koláčem se 4 náplněmi a v České republice jsme si ochutnali vdolky a v Mexiku sladké Tacos. Poslední prezentací byla atraktivní malovaná roláda v barvách Velké Británie.
Obor pekař se prezentoval šumavským chlebem, francouzskou Brioškou s rozinkami, italským chlebovým výrobkem Foccacia s bylinkami a cibulí.
K jednotlivým výrobkům si žáci vyhledali informace, které zpracovali do letáčku, návštěvníky přivítali pozdravem a krátkou pozvánkou v jazyce své reprezentované země a vtipným a nápaditým oblečkem.
Celý den byl ve znamení spolupráce nejen žáků, ale i paní učitelky Zdeňky Pejpalové a asistentky pedagoga paní Ivy Vokurkové. Cílem bylo procvičit si přípravu svých specifických moučníků, umět je prezentovat před veřejností a vedením školy, rozvíjet komunikační, pracovní, sociální a v neposlední řadě i digitální kompetence, které by měl mít absolvent naší školy v oboru cukrář a pekař. Akce se povedla a žáci 3. ročníků oboru cukrář a pekař naší školy se určitě ve světě neztratí.