Úvod > Vše o škole > Ze života školy > První ročník Dne řemeslných dovedností

První ročník Dne řemeslných dovedností

15.10.2023

„Ukaž nám svůj talent a inspiruj tím svět“. To bylo hlavní motto akce, která proběhla dne 11. října v MDK Sokolov, prvního ročníku projektového dne nazvaného "Den řemeslných dovedností".

Tato akce byla zaměřena na prezentaci studijních a řemeslných oborů, které nabízí Střední škola živnostenská Sokolov. Žáci školy zde měli jedinečnou příležitost předvést, co je v jejich oborech v dnešní době zajímavé a trendy. Pro všechny návštěvníky, zejména pro žáky základních škol z celého sokolovského regionu, byly připraveny interaktivní prezentace oborů kuchař-číšník, cukrář, pekař, kosmetička, kadeřník, aranžér a truhlář, kde si mohli vyzkoušet různé dovednosti spojené s těmito obory.

Snahou pořadatelů, učitelů odborného výcviku ze Střední školy živnostenské Sokolov, bylo nabídnout mladým návštěvníkům příležitost lépe pochopit a ocenit bohatství možností, které řemesla nabízejí, a zároveň jim pomoci překonat předsudky a stereotypy spojené s těmito profesemi. Aktivní zapojení, komunikace s našimi žáky a učiteli jim mohla sloužit jako inspirace při výběru budoucího povolání.

Termín události byl speciálně zvolen v rámci tzv. Erasmus Days. Cílem oslav Erasmus Days je zviditelnit projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a informovat o jeho přínosech. Pro organizátory akcí je to příležitost sdílet dosažené úspěchy a zkušenosti s kolegy, účastníky, novými zájemci i širokou veřejností. Živnostenská škola tak prezentovala výsledky projektu „Mobilitou ke zvýšení profesionality“, který momentálně realizuje.

Představili se tak kuchaři a číšníci s ochutnávkou německé a polské kuchyně a kadeřníci, kteří v rámci soutěže v pánské a dámské kategorii účesové tvorby a malé přehlídky ukázali společenské, volnočasové a denní účesy dle aktuálních trendů a ochutnávku soutěžních účesů a líčení, včetně historických účesů z dob antiky. Pro učitele ze základních škol byly k dispozici informace týkající se programu Erasmus+ pro školní vzdělávání připravené národní agenturou Dům zahraniční spolupráce, pro malé návštěvníky pak dárkové předměty s motivem programu Erasmus+.

Celá akce se tak stala oslavou odborného vzdělávání a dle zpětné vazby, které se dostalo pořadatelům jak ihned na místě, tak prostřednictvím hodnocení na sociálních sítích školy, splnila svůj předpokládaný cíl - připomenout veřejnosti, že „Řemeslo, má zlaté dno.

CELÁ FOTOGALERIE