Úvod > Vše o škole > Ze života školy > 4. den KIS

4. den KIS

4.12.2022

Dnes jsme měli příležitost navštívit archiv historických knih Zemědělské univerzity. Před začátkem práce jsme navštívili čítárnu v jiné budově, kde je situována knihovna pro studenty oboru zahradnictví. Následně jsme už přesunuli do archivu, kde jsme dostali pláště, rukavice a roušky, jelikož v archivu byl prach, což je způsobeno jak stářím knih, tak i probíhajícími rekonstrukcemi v budově. Naší prací bylo vyřazování knih přímo z archivu, a to podle signatury. Poté jsme vyřazené knihy zkontrolovali a označovali.

Dále jsme využili získaných znalostí o rozdělování dokumentů, a to tak, že jsme vybírali z archivu brožury (dokumenty obsahující méně než 50 stran). Každý z nás měl možnost si vyzkoušet každý zadaný úkol. Mimo pracovní dobu jsme se s ostatními studenty zúčastnili venkovních aktivit - na dvoře univerzity jsme si zahrál i basketbal.Těšíme se na zítřejší pokračování.