Úvod > Vše o škole > Ze života školy > Exkurze Praha 30.11.

Exkurze Praha 30.11.

Studenti nástavbového studia vyrazili na exkurzi do Prahy. Obor podnikatelství měl zajištěné návštěvy v Senátu parlamentu České republiky, kde mohli nahlédnout na jednání, a poté si popovídali se sokolovským senátorem Ing. Miroslavem Balatkou. Po rychlém přesunu z Valdštejnského paláce (Malá strana) na náměstí Republiky čekala studenty podnikání exkurze do České národní banky.

Studenti oboru vlasová kosmetika zavítali dopoledne do kostela sv. Cyrila a sv. Metoděje na Jiráskově náměstí. Kostel je znám svou smutnou historií, která se váže k druhé světové válce. Jde totiž o kostel, v jehož kryptě se tři týdny schovávali parašutisté, kteří se účastnili atentátu na říšského protektora R. Heydricha. Po silném zážitku z krypty sv. Cyrila a Metoděje navázali studenti další exkurzí spojenou s dobou protektorátu. Čekala je návštěva Petschkova paláce (dnes budova ministerstva průmyslu a obchodu), ve které bylo zřízeno hlavní sídlo gestapa. Zde studenti vyslechli historii budovy, ale i fakta o působení gestapa u nás. Prohlédli si výslechovou místnost (mučírnu), cely a tzv. kino, místnost bez oken, kde zatčení museli několik hodin sedět bez hnutí a čekat na výslech.

Příběhy, které si studenti vyslechli na obou pamětních místech nejsou veselé, ale přináší nám důležité poslání o lidské sounáležitosti, odvaze a síle vytrvat v nelehkých dobách. Jak příhodné pro dnešní dobu!