user_mobilelogo

Fikt

Dne 12.5.2011 se vydalo 45 žáků a  4 vyučující Střední školy živnostenské v Sokolově

do Německého muzea hygieny v Drážďanech. Akce byla součástí projektu Evropské unie Investice do rozvoje vzdělávání.

Cesta nám velmi rychle ubíhala a počasí bylo sluníčkové, když jsme kolem desáté hodiny dorazili do historického města Drážďany.

Naše kroky nejprve vedly na překrásné nádvoří galerie Zwinger, jehož prostorami prováděli skupiny návštěvníků  průvodci v dobových šatech. Po prohlídce nádvoří a zahrad jsme již zamířili do muzea hygieny. Zde nás rozdělili do dvou skupin a s česky mluvícími průvodkyněmi jsme se vydali do prostor samotné výstavy. Průvodkyně byly velmi příjemné a  ukázaly nám mnoho zajímavého a poučného. Výstava se nám všem velmi líbila a nikdo se nenudil, jen čas neuvěřitelně utíkal a většina z nás by raději zůstala déle. Úžasná byla expozice orgánů lidského těla a jejich plastový model. V něm jsme si postupně rozsvěcovali různá místa v našem těle a doplnili jsme si znalosti konkrétními ukázkami.Další část výstavy se týkala onemocnění, v expozici stárnutí jsme si vyzkoušeli zestárnutí, rovnováhu našeho těla a změnu myšlenkových pochodů v mozku během života.

Prohlídka skončila v dětském oddělení, v něm jsme si nejvíc „užili“. Mohli jsme si vyzkoušet, správnou funkci očí (optický klam),uší a dalších senzorických smyslů.Vyřádili jsme se na prolézačkách a potrápili jsme mozek skládačkami.

Ještě poslední společné fotky před muzeem, zpět do historického centra na jídlo a „zmrzku“. Zde nás přepadl déšť, vítr, tak jsme v 17 hodin nasedli do autobusu a  zamířili domů. Výlet se nám  líbil, určitě se někdy vrátíme.

 

Zechnerová Libuše