user_mobilelogo

Kalendář akcí

březen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      absolventi baner    
           
    Dumy ban    
           
      Moodle     
           
      stredni roku1    
           
      mleko do skol ssz    
           
      Login     

Online

Právě přítomno: 28 hostů a žádný člen

Na naší škole proběhly dvě akce zaměřené na problematiku přenosu viru HIV a nemoci AIDS.
     Ve společnosti v současné době stále přetrvávají předsudky vůči lidem nakaženým virem HIV a zároveň je velká část zejména mladých lidí o viru HIV a nemoci AIDS nedostatečně informována. Proto proběhly na naší škole dvě akce, jež se na tuto problematiku zaměřily.
     První akce se konala 16. 5. 2018. Šlo o interaktivní besedu (tzv. webinář) s HIV pozitivním lektorem a odborníkem na problematiku HIV. Studenti před vysíláním a po něm zodpověděli elektronický dotazník o HIV/AIDS, díky čemuž mohli porovnat své dosavadní znalosti s informacemi, které se dozvěděli na besedě. Komunikace v průběhu přednášky probíhala oběma směry a umožnila interaktivní zapojení žáků formou chatu, tuto možnost také mnoho žáků využilo a kladli své dotazy přímo účastníkům besedy.
     V návaznosti na webinář proběhla 15. 6. 2018 exkurze do Domu světla v Praze a beseda o HIV/AIDS s lektorkou paní Alenou Kloučkovou. Akce se zúčastnily třídy 1. KOS, 2. KIS, 3. KIS a 1.P-VLK v doprovodu Mgr. Moniky Malé, Mgr. Kristýny Hromádkové a asistentky pedagoga Heleny Slivenecké. Lektorka žákům objasnila odborné pojmy, seznámila je se způsoby přenosu HIV a jak se před HIV chránit. Přednáška byla proložena dokumentárními fotografiemi, grafy a aktuálními statistikami. Na závěr proběhla otevřená diskuse o HIV/AIDS a životě s HIV. Žáky nejvíce zaujala informace, že existuje preventivní lék (tzv. preventivní profylaxe) pro osoby HIV negativní, stejně tak jako existuje lék aplikovatelný záhy po nakažení (tzv. post-expoziční profylaxe). Další velice zajímavou informací byl fakt, že HIV pozitivní člověk, který se léčí, není pro společnost hrozbou, na rozdíl od HIV pozitivních, kteří o svém zdravotním statutu nevědí a tudíž se neléčí. Cílem besedy tak bylo odstranit předsudky spojené s identifikovanými HIV pozitivními a motivovat všechny, kteří neznají svůj zdravotní statut k testování a hlavně prevenci.
     Přítomnost v Domě světla a zejména beseda s HIV pozitivní lektorkou na žáky silně zapůsobila. Možnost vyslechnout si osobní příběh HIV pozitivního člověka ve všech zanechala hluboký dojem. Z Domu světla tak žáci odcházeli plni rozporuplných pocitů, ale také, a to hlavně nových poznatků a informací.
Názory jednotlivých žáků třídy 2. KIS:
   „Přednášku vedla HIV pozitivní lektorka, která otevřeně hovořila o svých pocitech a zkušenostech. Radila, čemu se vyvarovat, jak předejít nakažení a co dělat, pokud se nakazíme. Vše, co bylo řečeno, bylo velmi poučné.“
     „Lektorka o problematice mluvila přímo a srozumitelně, což se mi velmi líbilo a dozvěděla jsem se hodně nového.“
     „Lektorka mě velmi mile překvapila svým pozitivním přístupem a dobrou náladou. Besedu pojala skvěle a doplnila ji svou osobní zkušeností. O viru HIV a nemoci AIDS toho vím dost z minulosti, přesto mi beseda přinesla mnoho nových, zajímavých a přínosných informací.“
   „Přednáška byla užitečná, zajímavá a donutila mě nad vším přemýšlet. Líbí se mi, že existuje takové místo jako právě Dům světla, který poskytuje lidem, kteří se virem HIV nakazili azyl a šanci na nový život.“
1
1a
2
6
 • Barmanský kurz

  V týdnu o  jarních prázdninách měli naši žáci možnost se zúčastnit barmanského kurzu pod vedením zkušeného barmana pana Zdeňka Javorského s České barmanské asociace.
  Číst dál...  
 • Evropské prvenství získala kosmetička ze Střední školy živnostenské Sokolov

  Dne 7. 2. se konala soutěž kosmetiček KORUNA KREATIVITY – EVROPSKÉ MISTROVSTVÍ - OPEN INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP OF EUROPE 2019, kam postoupily také 3 naše žákyně oboru Kosmetička.
  Číst dál...  
 • Region 2019

  Dne 30. 1. 2019 se žákyně oboru aranžér zúčastnili v doprovodu p. A. Grafnettera soutěže aranžérů REGION v Plzni.
  Soutěžilo se zde celkem v šesti disciplínách. My jsme ze sedmi soutěžních prací obsadili celkem 1x páté, sedmé a deváté místo, 3x bramborový post a jedenkrát post bronzový.

  Číst dál...  

 • 10. ročník regionální soutěže ve stolování v Domažlicích 2019

  Čtyřčlenné družstvo naší školy, ve složení Pavlína Běhounková, Markéta Nováčková, Denisa Markovičová a Robert Chu z  2. a 3. ročníku oboru kuchař - číšník, se zúčastnilo v úterý 29. ledna 2019 10. ročníku regionální soutěže ve stolování v Domažlicích.

  Číst dál...  

 • BEAUTY CUP DOMAŽLICE 2019

  Dne 9.1.2019 se konala  soutěž BEAUTY CUP DOMAŽLICE 2019. Téma bylo fifty shades of colours.
  Naše žákyně Sarah Kotálová ze 2.kos  se umístila na krásném 2. místě  a  dále obdržela cenu kreativity od porotce Nathaniela Syllte.

  Číst dál...