user_mobilelogo
absolventi
dum
moodle
 
 
Pokyn zapis kopie
 
Clanek SSZ
 
Dekujeme 
 
oceneni
 
stredni roku1
 
stredni roku 19
Login 

Žákyně 3. ročníku oboru cukrář, Tereza Hlavínová a Kristýna Vagingerová, prezentovaly v sobotu 9. března 2013 naši školu a své dovednosti v Praze v Gastronomickém muzeu.muzeum G

Pro návštěvníky muzea připravily jarní sladkosti v podobě Tartaletek z listového těsta s lehkým jahodovým a limetkovým krémem s čerstvým ovocem. V malé, ale příjemné a moderně vybavené kuchyňce předváděly své dovednosti, které se naučily pod přísným a pečlivým vedením svých učitelů odborného výcviku, kteří je také doprovázeli na prezentaci. Před zraky návštěvníků se plnily formičky listovým těstem, po upečení se do nich stříkal krém vyrobený ze šlehačky, tvarohu a kysané smetany. Do jedné poloviny krému se přidávala limetková šťáva a limetková kůra, do druhé poloviny nakrájené jahody. Na závěr se košíčky zdobily čerstvým ovocem (jahody, mandarinky, hroznové víno, mučenka) a podávaly návštěvníkům muzea k ochutnání. Všem moc chutnalo.

Pokud si chcete upéci a ochutnat Tartaletky, je možné si recept stáhnout zde: http://www.muzeumgastronomie.cz/cs/kontakt.

V jiné místnosti muzea prostřeli naši číšníci z 2. ročníku, Anežka Kováčiková a Jakub Hildebrant, stůl pro dva s tématikou Jarní romance. Tento stůl bude do konce března 2013 vystaven v muzeu v Praze s informacemi o naší škole

PODĚKOVÁNÍ