Střední škola živnostenská Sokolov, Příspěvková organizace

logoNaše škola začala spolupracovat s hotelem IFA v Schönecku ve Spolkové republice Německo. V prosinci odjel plný autobus našich žáků oborů kuchař a číšník na exkurzi do tohoto hotelu a po jeho prohlídce by zde nejraději všichni vykonávali třítýdenní odbornou stáž. Po dalších jednáních s panem Kubalákem na straně německé se žáci definitivně dočkali. Čtyři z nich mohli odjet na stáž do hotelu, kde požadovali jednoho kuchaře a tři číšníky.

V neděli 8.3. přijel před naši školu německý taxík a žáky ve složení Tomczak, Červeňák, Nowak a Demeter odvezl na praxi v Německu. Po týdnu jsme se byly s paní ředitelkou na žáky podívat a promluvily jsme si s vedením hotelu. Byly jsme rády, že jsme slyšely jen samou chválu na naše žáky, na jejich chování a přístup k práci. Sami žáci hodnotili tuto stáž velmi kladně, moc se jim na praxi líbilo, přivezli si 250 eur a pochytili i nová německá slova. Byli první, a tak  jsme čekali, zda připraví svým vystupováním cestu do tohoto hotelu i dalším zájemcům. A skutečně. Od vedení hotelu jsme obdrželi seznam stáží až do konce kalendářního roku 2015. Na stáž může jet jen ten, komu bude již v době stáže 18 let.                                                                              

Děkujeme vedení hotelu v Schönecku, že umožnilo našim žákům tuto praxi absolvovat. Je to jedinečná příležitost, jak se ještě lépe připravit na svoje budoucí povolání a jak získat další dovednosti. Děkujeme i prvním čtyřem stážistům za jejich příkladný přístup k povinnostem a těšíme se na další spolupráci.

hotel