2014-09-06 18.49.32V termínu od 1. června 2014 do 7. září 2014 jsem vykonával odbornou pracovní stáž na pracovní pozici plavčíka v turistickém resortu Village Camping 4 Mori na Sardinii v Itálii. K této možnosti odborné stáže jsem se dostal nabídkou, kterou nabízela absolventům a studentům středních škol instituce Italy Gastronomy Promotions.

Abych se na stáž dostal, musel jsem projít dvoukolovým velmi náročným výběrovým řízením.

Práce a zařízení pracoviště

Místem výkonu mé práce byl hotelový bazén hotelu 4Mori.

Bazén byl výborně udržován a jeho zařízení bylo moderní a čisté. Hned druhý den po příjezdu jsem byl zaučen a seznámen s obsluhou vodních čerpadel, filtrů a s čištěním bazénu, které od toho dne náleželo mě. S prací jsem byl po celou dobu trvání stáže spokojen a nikdy jsem neměl v práci žádné problémy.

Lidé (návštěvníci) se řídili mými pokyny ohledně bezpečnosti na bazéně a okolo něj.

K bazénu také náležel bazénový bar s názvem Bubble Bar, na kterém jsem někdy vypomáhal. Práce nebyla nějak složitá, ale zato byla náročná na psychiku, jelikož člověk musel dávat pozor na všechny návštěvníky a zodpovídal za jejich bezpeční a životy.

Kromě běžného provozu se také na bazénu promítali filmy, hlavně v Italštině a právě přípravu na projekci a projekci těchto filmů jsem měl na starosti já.

S návštěvníky jsem komunikoval především v anglickém jazyce, ale také v němčině a italštině.

S domluvou jsem asi po měsíci již neměl žádné potíže, a když jsem potřeboval pomoci tak jsem se mohl obrátit na italského kolegu.

Stravování bylo po celou dobu stáže zajištěno v místní restauraci a baru.

Snídaně se podávali každý den od 8 do 10:00 hod, oběd byl ve 13:00 hod. a večeře se podávala v 19:30hod.

Na snídani jsem míval kroasanty podle výběru a k tomu kávu nebo čaj podle našeho výběru. Na oběd jsme mívali především těstoviny, zeleninu, zeleninové saláty, ryby, a ovoce. K večeři se podávaly opět těstoviny, ale také maso (vepřové, hovězí, jehněčí atd.). Jídlo bylo pokaždé vždy vynikající a velice mi chutnalo.

Měli jsme 15% slevu do místní restaurace a baru a také do plážového baru.

Ubytování a hygiena

Ubytováni jsme byli v karavanech. Všechny karavany byly čisté a postele čistě povlečené. Každý měl připravenou na posteli sadu ručníků, které mohl každý týden vyměnit za čisté, toto se týkalo i povlečení a prostěradla. Ke karavanům také náležela lednička, která byla umístěna před karavany. Karavany byly vybaveny menší sadou nádobí. Prádlo jsme si prali v pračce pro zaměstnance. Prací prášek, čisticí prostředky a pitnou vodu jsme si mohly vyzvednout v místním obchodě a to zadarmo.

Záchody i sprchy byly v bezprostřední blízkosti karavanů, sprchy i toalety se několikrát denně uklízeli a čistily. Sprchy byly zdarma. Byli vždy čisté a pokaždé v nich tekla teplá voda.

Shrnutí

Celkově jsem byl se stáží velice spokojen. Jsem rád, že jsem dostal tuto možnost přiučit se něčemu od italských profesionálů. Tato zkušenost mi dala mnoho nových poznatků o práci v zahraničí, o italské kultuře, ale hlavně především o kultuře na Sardinii a způsobu života na tomto ostrově.

Všem zájemcům tuto možnost doporučuji, protože Vám dá hodně životních zkušeností, které se budou v životě určitě hodit. A navíc získáte nové kontakty v zahraničí, a když budete šikovní tak vám mohou nabídnout práci v zahraničí. Já, být vámi, tak neváhám a okamžitě se přihlásím na příští rok, ale pozor pojedou pouze ti nejlepší, tak přeji hodně úspěchů.

Žák SŠŽ Sokolov, Antonín Dvorský