Rok s rokem se sešel a škola opět žila přípravami na maturitní ples. Ten letošní se konal 8. února a byl inspirován filmem Velký Gatsby – hitem letošního roku. Již od září to pro mnohé, kromě obvyklých organizačních starostí, znamenalo, že ve volných chvílích trénovali foxtrot, sháněli čelenky s peříčky a učili se česat „finger waves“ (vlny a´la Adina Mandlová). Pánové zas sháněli vestičky a ty správné „kšandy“.

Samotný večer pak byl skutečným výletem v čase, jak řekl moderátor Láďa Keblúšek. Hrála swingová hudba, předtančení (letos dokonce dvě) byla absolutně profesionálně zatančená, o profesionální choreografii nemluvě. Aby ne, studenti spolupracovali se skvělými tanečníky – Zuzkou Al Haboubi (Respekt Us) a Honzou Onderem (Stardance). Kostýmy byly jako vypůjčené z filmových ateliérů. Zkrátka, mladí letos makali…stužkování, proslovy, půlnoční překvapení všech tříd, všechno bylo „GREAT“.

Hezkým zpestřením bylo také rozhodnutí maturantů nezůstat v tomto úsilí sami. Pro všechny své hosty uspořádali soutěž o nejlépe stylizovaného jednotlivce, pár a učitele do módy 30. let. Odměnou pro vítězné modely byly poukazy do Steak baru George v Sokolově. Malou ochutnávku najdete zde, ve fotogalerii, koho by zajímalo více, najde fotky hostů na www.easyfoto.cz pod záložkou ples SŠŽ Sokolov. Bylo a je na co se dívat !

Milí hostitelé, děkujeme za zážitek. A pro příští maturanty vzkaz – laťku máte vysoko, ale těšíme se, že ji zdoláte...

Mgr. Terezie Petrovičová