Dne 2. 2. 2022, se žáci -  prvního, druhého a třetího ročníku – obor CUP-ZD, CU-PEK a KČ – ČS, zúčastnili exkurze v Muzeu Másla a Čokolády.

První etapa exkurze vedla do muzea másla v Máslovicích. Zde nás průvodkyně zasvětila do příběhu o jeho historii, tradici a přechodu od ruční výroby po průmyslovou. Seznámili jsme se s  funkčními exponáty -  máselnice (tzv. tlučky), dížky a krajáče, máslenky a viděli obaly másla z různých koutů světa. Návštěva byla zakončena prohlídkou betlému z másla.

Dalším úsekem byla Chocotopia v Průhonicích, zaměřená na Fair-Trade výrobu. Žáci se nemohli dočkat, až ochutnají a poznají sladké tajemství výroby této pochoutky. Celá expozice na nás dýchla pohádkovou atmosférou. Naši průvodci nám poskytli veškerá fakta týkající se pěstování, výroby a zpracování kakaa. Možnost ochutnávky čokoládového nápoje a čokolády, nám zpříjemnila chvilku při poslechu výkladu.  Nové poznatky,  jistě využijeme v předmětech Suroviny a Technologie výroby. Děti měly největší radost z návštěvy rozsáhlé interaktivní herny a z Choco – shopu v závěru prohlídky.

Zapsala Votočková Romana