DOD21

oceneni

stredni roku1

stredni roku 19

Dne 5. 12. 2019 chodil nejenom Mikuláš, ale dopoledne se žáci 3. ročníku oboru Aranžér podívali do podzemí sokolovského zámku.
Podzemím nás provedl pan Zeman, tatínek jedné naší žákyně a povoláním historik. Měli jsme tedy zasvěcený odborný výklad s názornou ukázkou výzkumu sokolovského zámku.
Podzemí je otevřeno nově od letošního léta, ale nikdo z nás v něm zatím nebyl. V době sezóny je zde vystaven také slavný sokolovský poklad.
Prohlédli jsme si všechny místnosti, patrně sloužící k různým účelům. Například jako sklad střelného prachu, koupelna, prádelna a vězení. Také základy zdi opevnění bývalé tvrze a studnu.
Exkurze byla velmi přínosná, protože málokdo má možnost vidět takto zajímavé prostory, navíc ještě s odborným výkladem.
Foto Kateřina Zemanová