DOD21

oceneni

stredni roku1

stredni roku 19

Do muzea knihy se zajeli dne 5. dubna podívat žáci oborů Aranžér a Knihovník. Aranžéři proto, že o knihtisku mluví a snaží se pochopit jeho podstatu, knihovníci zase proto, že chtějí vědět o knihách vše. Prohlídkou je provedli dva zkušení pánové, odborníci. Začali historií knihtisku, Gutenbergem, pokračovali první tištěnou knihou v Čechách. To se právě stalo v Plzni a tou první knihou byla kniha „Statuta Arnošta z Pardubic“. Pak nám byly předvedeny tiskařské stroje od nejstarších po úplně moderní ofsetový stroj. Tiskárna je totiž stále v provozu a tiskne nejrůznější druhy tiskovin.
Z tiskárny pěšky došli do areálu Depo 2015 a prohlédli si výstavu plzeňských středních uměleckých škol. Zde už čekal autobus a odvezl je k obchodnímu domu Plaza. Tady si do sytosti užili butiků a občerstvovacích stanovišť.
Do Sokolova přijeli v půl páté. Odborná exkurze byla velmi přínosná a zajímavá.