DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ pro nastupující žáky do Domova mládeže.

Provoz domova mládeže je otevřen od 24. května 2021 pro všechny ubytované žáky.

Po příchodu do DM si žáci neprodleně vydezinfikují ruce u dezinfekčního stojanu ve vstupním prostoru budovy. Při příjezdu se každý žák dostaví do testovací místnosti, kde proběhne podle instrukcí a pod dohledem vychovatelky testování žáků Ag testy na Covid.

• Testování se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu
    na přítomnost viru SARSCoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu
    na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.
  • Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit.
  • Testování se neprovádí u osob, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen ,,SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní.

Testování žáků v DM:

• Každý žák obdrží potvrzení o výsledku testování, který předloží ve škole.
  • Zaevidovat se a ubytovat na pokoji může žák teprve po otestování, je-li výsledek testu negativní.
  • Testování žáků bude probíhat 1x v týdnu a obdržené potvrzení o výsledku testu jim pak umožní vstup do školy bez dalšího testování.
  • Ve všech prostorách domova mládeže je povinnost mít zakrytá ústa a nos respirátorem FFP2 a dodržovat předepsané rozestupy.
  • Do budovy domova mládeže mají zakázaný vstup osoby vykazující známky respiračního onemocnění, nebo které byly v posledních dnech v kontaktu s osobou pozitivně testovanou na covid-19.

Žáci bez testování mají zákaz vstupu do pokoje Domova mládeže.

Nezbytné je dodržovat všechna hygienická opatření.