Střední škola živnostenská Sokolov, Příspěvková organizace

 

Investice

  • Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
  • Oblast podpory: Počáteční vzdělávání
  • Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0004
  • Doba realizace projektu: 1. 8. 2013 - 30. 6. 2015
  • Realizátor projektu: Karlovarský kraj
  • Zadavatel:MŠMT (OP VK)

Ve čtvrtek 10.4. vyvrcholilo úsilí žáků ze základních škol, kteří se účastní projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji, soutěží v truhlářských dílnách v Kynšperku nad Ohří. Do projektu naší školy, střední školy živnostenské Sokolov,se zapojilo sedm základních škol, a tak se v Kynšperku sešli žáci ze základní školy Lomnice, ze sokolovských škol žáci ze ZŠ  Rokycanova, Běžecká a Křižíkova, dále žáci z Březové, Kynšperka a 1.ZŠ v Chebu. Jejich úkolem bylo vytvořit starou dřevěnou stolní hru – solitér. Všichni žáci vzali soupeření vážně a po třech hodinách práce čekali na vyhodnocení. Lektoři kurzu, naši dva učitelé odborného výcviku, spolu se žáky třetího ročníku oboru truhlář, vyhodnotili nejlepší práce. Vítězem se stal Pavel Plaub ze ZŠ Lomnice, na druhém místě byl František Skopec ze ZŠ Křižíkova a třetí místo si vybojoval Daniel Poborský ze ZŠ Běžecká. Každý žák si odnášel diplom a skládací metr, žáci na prvních třech místech ještě sadu nářadí. Na práci svých žáků se přijely podívat i výchovné poradkyně ze tří základních škol.   V tomto školním roce nás čekají ještě dvě exkurze do podniků zaměřených na zpracování dřeva.       Celý kurz jsme vyhodnotili jako výbornou akci, při níž se žáci seznamují s prací se dřevem, s moderní technologií v dřevařském průmyslu, a dokonce si toto řemeslo zvolili někteří „deváťáci“ jako svoje budoucí zaměstnání.