Střední škola živnostenská Sokolov, Příspěvková organizace

 

Univ3

 

 

 

 

 

log full

UNIV3 - Ukončení - Výroba restauračních moučníkůOd 5. 3. do 28. 4. probíhala na pracovišti odborného výcviku oboru cukrář výuka v programu Výroba restauračních moučníků, která je financována v rámci projektu UNIV 3. Výstupem kurzu je osvědčení o dílčí kvalifikaci v oboru cukrář. Každý týden se zde devět účastníků kurzu, pod vedením odborných pracovníků naší školy, učilo připravovat různé restaurační moučníky. Výuka kromě teoretické přípravy zahrnovala technologické postupy přípravy těsta, jeho tvarování, tepelné úpravy, až po přípravu náplní a krémů, až po konečné dohotovení a aranžování moučníku.

Účastníci v kurzu strávili celkem 100 hodin, během kterých se z nich stala dobrá parta, která si úsměv na tváři i dobrou náladu udržela i během náročné, šestihodinové, závěrečné zkoušky. Každý z účastníků si při ní vylosoval jedno ze čtyř zadání, které obsahovalo tři různé restaurační moučníky. Zadání byla sestavena tak, aby receptury ověřily schopnost přípravy jak pečeného, tak i vařeného a smaženého moučníku a jeho aranžování. Na regulérní průběh zkoušky dohlíželi dva nezávislí komisaři, jmenovaní garantem programu UNIV 3 (jeden za Národní ústav vzdělávání, druhý, prezident svazu pekařů a cukrářů, zastupoval svaz zaměstnavatelů).

Všech devět účastníků při zkoušce obstálo, a my gratulujeme jim, i jejich lektorům, a děkujeme za velký kus, dobře odvedené práce. Účastníkům dále přejeme, aby jim nová osvědčení byla ku prospěchu v rámci jejich pracovního uplatnění.