Střední škola živnostenská Sokolov, Příspěvková organizace

Oskar Bušek
OSKAR salon hair creation Praha

Oskar Bušek

Oskar Bušek - Majitel a zakladatel salónu.

Stará se nejen o rozsáhlou klientelu z řad předních herců, sportovců a významných osobností společenského života, pro které je dokonale upravená vizáž jejich vizitkou a mnohdy i pracovním nástrojem. Spolupracuje s řadou našich celebrit, např. s Hanou Zagorovou, Janou Švandovou, Veronikou Frajmanovou a mnoha dalšími.

Simona Šteklová
LANCÔME BEAUTY INSTITUTE

Simona Šteklová

Simona Šteklová, absolventka oboru kosmetička, pracuje v pražském kosmetickém LANCÔME BEAUTY INSTITUTU, které jsou ve světě pouze tři – v Paříži, v Praze a v Singapuru.

Tomáš Havránek
ÚSPĚŠNÝ PODNIKATEL

Tomáš Havránek

Ve školním roce 1990 - 1993 absolvoval učební obor truhlář pro výrobu nábytku a zařízení v Kynšperku nad Ohří, poté následovaly dva roky nástavbového studia v Plzni, obor dřevařská a nábytkářská výroba se zaměřením pro dřevěné konstrukce a stavby, zakončené maturitní zkouškou. Od roku 1996 pracoval ve firmě Břetislav Slánský, nábytek - interiéry.

Nyní velmi úspěšně soukromě podniká a vede spolu s p. Řezníčkem soukromou firmu.

Jan Řezníček
ÚSPĚŠNÝ PODNIKATEL

Jan Řezníček

Absolvoval Střední odborné učiliště v Kynšperku nad Ohří - učební obor Truhlář se zaměřením pro výrobu nábytku a zařízení ve školním roce 1984 – 1987.

Pracoval u OPMH, poté ve firmě NABAU a nyní velmí úspěšně podniká v oboru a vede spolu s p. Havránkem soukromou firmu.

Margarita Krupeničová
M.A.C. Cosmetics v Praze

Margarita Krupeničová

Obor kosmetička, absolvovala v roce 2016/2017. V posledním roce studia zvítězila v soutěži Koruna kreativity 2017 – mistrovství ČR v kosmetické tvorbě, kde získala i zvláštní ocenění Laureát kosmetické tvorby. Práci vizážistky a kosmetičky se intenzivně věnuje dále. V současné době pracuje ve společnosti M.A.C. Cosmetics v Praze.

Patrik Neupauer
Marilyn Svatava

Patrik Neupauer

„Ahoj, jmenuji se Patrik Neupauer. Jsem dvacetiletý, začínající kadeřník. Před rokem jsem vystudoval tento obor. V mém životě byla ukončena další etapa a začala nová, ta lepší. Vybrat si práci pro mne nebylo vůbec jednoduché, žádná kadeřnice si mě nechtěla vzít pod sebe, jelikož se bála v tu dobu mé téměř nulové praxe. Po 3 měsících obvolávaní a snažení se jsem to pomalu ale jistě vzdával a mé sny se bortily. Jednoho krásného dne to přišlo, zazvonil mobil. Práci jsem bez váhání a s nadšením přijal. Salon, ve kterém momentálně pracuji, se jmenuje Marilyn Svatava. Ze začátku to bylo více než náročné, nikdy jsem nepomyslel na to, co to všechno obnáší. V salonu pracuji déle než rok a jsem velmi spokojený. Po náročném dni, když se vracím ze salonu domů, nejsou mou odměnou jen peníze, ale úsměv a spokojenost mých zákaznic. Je to neuvěřitelné, že někdo jako já, se dostane na místo, jako je tohle. Salon není jen má práce, ale druhým domovem, druhou rodinou, je to místo, kde svůj veškerý čas trávím velice rád. Nůžky a štětce mi nepřirostly jen k ruce, ale i k srdci. Beztak bych to všechno nezvládl bez úžasné podpory mých rodičů a dobrých přátel co mám kolem sebe.“

Michaela Klášterková
Institut Krásy

Michaela Klášterková

V průběhu studia jsem reprezentovala školu na školních mezinárodních soutěžích. Jednou v Brně a rok poté v Českých Budějovicích. Roku 2011 jsem úspěšně složila státní maturitní zkoušku a hurá získávat nové zkušenosti a nápady na vlastní pěst. V listopadu 2011 jsem si otevřela, za pomoci paní mistrové Jitky Bednářové, salon. Vlastní podnikání mě po 4 letech ale přestalo naplňovat a zatoužila jsem poznat něco víc a naučit se novým věcem, pro mě ne tolik dostupných. Našla jsem si v Plzni největší kosmetické a estetické centrum v západočeským kraji, a ejhle, zrovna hledali kosmetičku. Během týdne jsem zavírala vlastní salon a stěhovala se. Od května 2015, do dnešního dne, pracuji jako kosmetička, manikerka a řasová stylistika v Institutu Krásy. Práce v institutu mi ukázala nekonečně mnoho možností a ja jsem šťastná, ze mohu být součástí týmu. Setkávám se zde s osobnostmi jako je Andrea Verešová, Zorka a Míra Hejdovi, Světlana Nálepková, Vendula Pizingerová (Svobodová) a mnoho dalších. Líčíme různé společenské akce a módní přehlídky. Neustále se učíme novým a modernějším věcem, technikám a jezdíme pravidelně na školení. Každopádně, nic z toho co umím, bych nikdy nedokázala bez úžasné mistrové Jitky Čedíkové, proto jí patří mé obrovské díky :)